Таг : Малдиви

СВЕТ

Повеќе од 105.000 заразени со коронавирус во светот

Stefanija Kuzmanovska
Според последните податоци во светот со новиот коронавирус се заразени 105.625 луѓе, а Бугарија и Кипар се единствените земји – членки на ЕУ без регистрирани...
Забава МАГАЗИН

Форбс ги избра 20 најдобри дестинации за 2020 година

Кристина Денесовска
Форбс Травел Гајд, светски познатиот водич за патување и рецензии на хотели и ресторани, направи листа од топ 20 светски дестинации за 2020 година. На...
Забава МАГАЗИН

Серена Вилијамс се сонча на Малдивите (ФОТО)

Елена Даскалова
Серена Вилијамс е на одмор на Малдивите и сето тоа го споделува со своите следбеници на Инстаграм. Она што сите можат да го забележат се...