Стандард

набавка

КОМПАНИИ

„BioNTech“: Застојот на ЕУ во набавката на вакцините е изненадувачки

Влатко Зорба
Шефот на истражувачката компанија од Мајнц, „BioNTech“ – Угур Шахин, рече дека е зачуден од колебливите нарачки за вакцини од Европската унија (ЕУ). Процесот во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!