Стандард

најдлабока

ЕКОНОМИЈА

НАЈГОЛЕМИОТ ПАД ВО ИСТОРИЈАТА: Америка во најдлабока рецесија досега, најмалку 40 милиони без работа

Stefanija Kuzmanovska
Дека најголемата светска економија е во рецесија, официјално беше потврдено во понеделникот од страна на Националното биро за економски истражувања (НБЕР), институцијата надлежна за утврдување...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!