Стандард

Америка

КОМПАНИИ

Америка сепак дозволи бизнис со Huawei – но не за 5G опрема

msp-admin
Голем број американски компании во ИТ и телекомуникацискиот сектор, кои сакаат да соработуваат со Huawei и да ги продаваат своите компоненти на таа кинеска компанија...
ЕКОНОМИЈА

Турција се „шири“ во Африка, Америка, Русија… „на најбрз и најефикасен начин“

Stefanija Kuzmanovska
Турција планира да воспостави логистички центри во стратешките региони на Африка, Америка, Европа, Русија и Далечниот исток. Ова го објави министерот за трговија на Турција,...
ЕКОНОМИЈА

Другото лице на Америка: Што велат последните бројки, како живеат луѓето и кој е економски најзагрозен?

Stefanija Kuzmanovska
Пандемија, економски потреси, пропаднат систем на здравствена заштита, протести за смртта на Џорџ Флојд… Многу работи „паднаа“ врз Америка во изминатиот период, и врз нејзините...
ЕКОНОМИЈА

НАЈГОЛЕМИОТ ПАД ВО ИСТОРИЈАТА: Америка во најдлабока рецесија досега, најмалку 40 милиони без работа

Stefanija Kuzmanovska
Дека најголемата светска економија е во рецесија, официјално беше потврдено во понеделникот од страна на Националното биро за економски истражувања (НБЕР), институцијата надлежна за утврдување...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!