Таг : Нокиа 9.1 ПјурВју

Технологија

Премиерата на Nokia 9.1 PureView е одложена за 2020 година?

Влатко Зорба
Најновиот предводник на HMD Global Nokia 9 PureView не постигна голем успех, а нејзината премиера на пазарот беше проследена со некои проблеми. Финците веројатно ги...