Таг : осигурување

Политика

Владата ги продолжи роковите за барања на правото за остварување на пензиско и инвалидско осигурување

Влатко Зорба
Владата денеска донесе Уредба со законска сила за примена на одредбите од Законот за пензии и пензиски надоместоци од капитално финансирано пензиско осигурување за време...
Други спортови

Вимблдон собра 114 милиони евра од осигурување

Влатко Зорба
Вимблдон е еден од 34-те тениски турнири откажани поради пандемијата од коронавирус, но исто така и единствениот што доби пари од осигурителна компанија благодарение на...
СВЕТ

Штетата од невремето Кјара ќе го чини британското осигурување околу 200 милиони фунти

Stefanija Kuzmanovska
Штетата предизвикана од невремето Кјара што ја погоди Велика Британија на почетокот на февруари ќе ги чини осигурителните компании околу 200 милиони фунти, пишува „Гардијан“....