Стандард

Полупроводници

АНАЛИЗИ

Полупроводници – другата битка за европскиот суверенитет

Влатко Зорба
Што имаат заедничко борбен авион, паметен телефон, електричен скутер и центар за податоци? Недостаток на електронски компоненти. Тоа всушност ја покажува силната зависност на европската...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!