Таг : посно

Здравје и Храна МАГАЗИН

Хранлива посна проја

Кристина Денесовска
Состојки: 3 шолји пченично брашно 3 шолји брашно 3 шолји кисела вода прашок за печиво шолја маслиново масло 30 гр сусам 30 гр семки од...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Торта од моркови и бразилски ореви (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Тортата со моркови е апсолутен хит на блоговите за здрава исхрана и рецепти, а можете да ја подготвите и во жива, сирова варијанта, без печење....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Печен сладок компир

Кристина Денесовска
Состојки: 2 средно големи слатки копири 2 јаболка 3 лажици кокосово масло 1 лажичка сол 2 лажички јаворов сируп 1 лажичка цимет Подготовка: Загрејте ја...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Салата идеална за посна слава: Мексиканска домашна

Состојки: – 4 големи црвени пиперки – 200 гр шампињони – 200 гр праз – 200 гр пченка шеќерец од конзерва – 200 гр црвен...