Стандард

прогресивен

ЕКОНОМИЈА

Прогресивно оданочување на имотот: Оние кои нема да пријават ќе платат петпати повисок данок

Берта Китинска
Три пати повисок данок на имот за сите што имаат втор стан, трета куќа, деловен простор, сѐ што не е искористено. Според Законот за даноци...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!