Стандард

Qantas

КОМПАНИИ

Гигантот Qantas порачува: Само вакцинирани во нашите авиони

Влатко Зорба
Директорот на австралиската авиокомпанија Qantas, Алан Џојс, смета дека владите ќе инсистираат патниците на меѓународните летови да бидат вакцинирани против короната и додава дека вакцините...