Таг : реакција

Политика

Реакција на Георгиевски: Договорот коj вие го објавувате е само продолжување на договорите на времено вработените лица

Берта Китинска
„Господина Мицкоски, Лажните приказни веќе одамна станаа секојдневие за вас и вашата партија. Нема ден, а да не извитоперите или измислите некоја приказна со која...
МАКЕДОНИЈА

Клиника за детски болести со реакција за снимката од малечката Бисера

Влатко Зорба
Универзитетската Клиника за детски болести – Скопје, во интерес на вистината, преку соопштение ја информира јавноста за видео снимката која денеска (25.03.2020 година) родители на...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Уште долго ќе се памети последниот дебакл на Мицкоски на телевизиски дуел со Заев

Последниот дебакл на извршителот Мицкоски на телевизиски дуел со претседателот Заев уште долго ќе се памети.Од што беше нервозен и напнат извршителот Мицкоски се потеше...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Ги повикувам институциите да ги истражат лажните наводи на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
„ВМРО-ДПМНЕ продолжува со клеветите и инсинуациите за мене и за семејството на мојата сопруга. Повторно барам да се извинат за изнесените лаги. Апелирам да престанат...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Политиките на владата на СДСМ ја руинираат македонската економија

Денеска Зоран Заев ќе ги задолжи граѓаните за 131,6 милиони евра. Тоа е задолжување од неверојатни 280 евра за секое четиричлено семејство.Политиките на владата на...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ шири лажни вести кои им се алиби за претстојниот пораз на изборите

Берта Китинска
Кој во СДСМ го мести Костадинов со вакви смешни прес конференции? Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да...
МАКЕДОНИЈА

Реакција од МО за набавката на инженериски машини за Армијата

Stefanija Kuzmanovska
Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и...
МАКЕДОНИЈА

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Stefanija Kuzmanovska
Управата на кошаркарскиот клуб Гостивар, со соопштение реагира на предлог одлуката за распределбата на финансиски средства наменети за спорт која идната недела треба да се...
Забава МАГАЗИН

Сите зборуваат за реакцијата на Анистон кон Бред Пит

Бред Пит освои Златен глобус за улогата во филмот „Си беше еднаш во Холивус“, а американските таблоиди моментално најмногу пишуваат за реакцијата на неговата поранешна...
МАКЕДОНИЈА

Локално: Хонорарите на Панчевски претставуваат кршење на Кодексот на судиска етика

Александар Тодески
Со низа навредливи зборови кон новинарите, суспендираниот судија, обвинет за малверзации со АКМИС системот и осуден за мобинг, Владимир Панчевски преку Фејсбук реагираше на текстот...