СТАНДАРД life

Револт

КРИПТОВАЛУТИ

„Revolut“ додаде единаесет криптовалути во понудата

Влатко Зорба
Британската услуга за дигитално банкарство „Revolut“ додаде уште единаесет криптовалути за трговија во Велика Британија и Европската унија. Според објавата на блогот во четвртокот, се...