Стандард

СЕК

КРИПТОВАЛУТИ

Ripple се обиделе да постигнат договор со Комисијата за хартии од вредност

Влатко Зорба
Ripple се обиделе да го решат случајот на нерегистрирани трансакции со хартии од вредност со Комисијата за хартии од вредност (SEC) пред федералниот регулатор да...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!