Стандард

ХПР

КРИПТОВАЛУТИ

Ripple се обиделе да постигнат договор со Комисијата за хартии од вредност

Влатко Зорба
Ripple се обиделе да го решат случајот на нерегистрирани трансакции со хартии од вредност со Комисијата за хартии од вредност (SEC) пред федералниот регулатор да...
КРИПТОВАЛУТИ

Што може да стори Ripple за да го спаси XRP?

Влатко Зорба
Најдобриот пат на Ripple од сега не вклучува долга битка во судницата со американската Комисија за хартии од вредност (SEC), според истакнат крипто-адвокат. Стивен Пејли,...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase на суд поради XRP на „Ripple“

Влатко Зорба
Минатата недела на „Ripple“, една од најголемите светски финтех компании, и беше доставена судска постапка од страна на Комисијата за размена на хартии од вредност...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!