СТАНДАРД life

Коинбејс

КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase дебитираше на берзата, достигна вредност од над 85 милијарди долари

Влатко Зорба
Долго очекуваното деби на Coinbase на берзата беше токму она што многумина го очекуваа. Спектакуларно. Компанијата достигна пазарна вредност од 85,8 милијарди долари на првиот...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase додава поддршка за три нови алткоини

Влатко Зорба
Американската берза за криптовалути, Coinbase најавува дека три нови алткоини ќе бидат достапни за тргување на нивната платформа. Во новиот пост на блогот, компанијата со...
АНАЛИЗИ

Како ИПО на Coinbase може да влијае на екосистемот на криптовалутите?

Влатко Зорба
Нема сомнение дека 2021 година ќе биде одлучувачка за целиот екосистем на криптовалутите. Биткоинот го турка пазарот кон нови рекорди на сите времиња, откако институционалните...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase регистрираше 114,9 милиони акции пред листингот на Nasdaq

Влатко Зорба
Берзата за криптовалути Coinbase наведе 114.850.769 обични акции од Класа А за директно котирање на берзата Nasdaq, според изменетата апликација до Комисијата за хартии од...
КРИПТОВАЛУТИ

Шефот на Coinbase ќе добива бонус од милион долари на ден доколку ја извади на берза

Влатко Зорба
Извршниот директор на најголемата берза за криптовалути во светот, Coinbase, ќе добие бонус од 3 милијарди долари доколку успешно ја заврши својата првична јавна понуда...
КРИПТОВАЛУТИ

Аналитичар од Волстрит го даде првиот рејтинг на акциите на Coinbase

Влатко Зорба
Аналитичар од Волстрит има значителен биков став кон акциите на берзата Coinbase пред нејзиното јавно деби. Гил Лурија од DA Davidson го даде својот прв...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase ги открива клучните детали пред да стане јавно тргувана компанија

Влатко Зорба
Крипто-берзата Coinbase официјално ќе стане јавно тргувана компанија. Нејзиниот формулар С-1 го објави американската Комисија за хартии од вредност (SEC), отворајќи го патот за долгоочекуваното...
КРИПТОВАЛУТИ

Ripple и Coinbase префрлија 76,7 милиони XRP

Влатко Зорба
Финтек компанијата Ripple и најголемата крипто-берза во САД, Coinbase, префрлија 76,7 милиони XRP, според податоците споделени од крипто-тракерот Whale Alert. Таа количина на криптовалута е...
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase сака да додаде 44 нови криптовалути на своите платформи

Влатко Зорба
Coinbase соопшти дека голем број криптовалути наскоро може да дебитираат на платформите за тргување и чување на криптовалути во САД. Компанијата со седиште во Сан...