Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase го претстави новиот „Asset Hub“

Coinbase лансира нова услуга за издавачи на дигитални средства кои бараат листинг на најголемата берза на крипто-валути со седиште во САД.

Наречен Asset Hub, услугата на Coinbase е „едноставен, рационален производ за издавачите да ги наведат своите средства и да прават деловни активности со Coinbase“, напиша во блогот во четвртокот главниот директор за производи на компанијата, Сурџит Чатерџи.

Скриншот, вклучен во објавата, може да ја користи Hub за да се контактира тимот за листинг на Coinbase за потенцијално вклучување.

Чатерџи напиша дека „нашата директива е да ги наведеме сите релевантни средства“, но подоцна истакна: „Издавачите може да бидат предмет на регулаторно одобрување во некои јурисдикции и затоа не можеме да гарантираме дали или кога ќе биде одобрено некое средство“.

Лансирањето се случи скоро еден месец откако Coinbase ги објави своите планови за почетна јавна понуда.

Американската берза за крипто-средства на 17 декември соопшти дека поднела доверлива декларација за С-1 до Комисијата за хартии од вредност на САД.

Поврзани вести

Twitter откри детали за својата услуга Super Follows

Влатко Зорба

Bitcoin не престанува да „дивее“: Вреди дури 35.000 $

Влатко Зорба

Врвните светски универзитети купуваат криптовалути

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!