Стандард

ХРП

КРИПТОВАЛУТИ

XRP не е хартија од вредност, според Министерството за финансии на Велика Британија

Влатко Зорба
Владата на Велика Британија се чини дека зазема свој став дека XRP е токен за размена, а не хартија од вредност. Министерството за финансии на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!