СТАНДАРД life

Рипл

КРИПТОВАЛУТИ

Ripple го раскина партнерството со MoneyGram

Влатко Зорба
Според најавата, блокчејн компанијата Ripple го раскина своето нашироко рекламирано партнерство со MoneyGram. „Ние сме горди на работата што ја направивме за краток временски период,...
КРИПТОВАЛУТИ

Ripple и Coinbase префрлија 76,7 милиони XRP

Влатко Зорба
Финтек компанијата Ripple и најголемата крипто-берза во САД, Coinbase, префрлија 76,7 милиони XRP, според податоците споделени од крипто-тракерот Whale Alert. Таа количина на криптовалута е...
КРИПТОВАЛУТИ

21 адвокат се подготвува за случајот на SEC против Ripple

Влатко Зорба
Дваесет и еден адвокат се подготвува да се бори против тужбата на Комисијата за хартии од вредност на САД (SEC) против Ripple и двајца нејзини...
КРИПТОВАЛУТИ

Ripple ангажираат директор од Amazon

Влатко Зорба
Девраж Варадан од Amazon се приклучи на Ripple како постар потпретседател (SVP) за инженерство. Тој ќе го замени Кристофер Ханаан, долгогодишен вработен во блокчеин компанијата....
КРИПТОВАЛУТИ

Ripple се обиделе да постигнат договор со Комисијата за хартии од вредност

Влатко Зорба
Ripple се обиделе да го решат случајот на нерегистрирани трансакции со хартии од вредност со Комисијата за хартии од вредност (SEC) пред федералниот регулатор да...
КРИПТОВАЛУТИ

Што може да стори Ripple за да го спаси XRP?

Влатко Зорба
Најдобриот пат на Ripple од сега не вклучува долга битка во судницата со американската Комисија за хартии од вредност (SEC), според истакнат крипто-адвокат. Стивен Пејли,...