Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Coinbase сака да додаде 44 нови криптовалути на своите платформи

Coinbase соопшти дека голем број криптовалути наскоро може да дебитираат на платформите за тргување и чување на криптовалути во САД.

Компанијата со седиште во Сан Франциско се обидува да ја прошири својата понуда оваа година откако додаде средства како Aave (AAVE), Bancor (BNT) и Synthetix (SNX) кон Coinbase Pro.

Крипто-берзата размислува да додаде 11 нови крипто средства на својата трговска платформа, вклучувајќи Aragon (ANT), Arweave (AR), DigiByte (DGB), Horizon (ZEN), Livepeer (LPT), KEEP Network (KEEP), Origin Protocol (OGN) ), Render Token (RNDR), Siacoin (SC), SKALE Network (SKL) и VeChain (VET).

За Coinbase Custody, платформа за чување средства, компанијата истражува огромен спектар на дигитални средства, што вклучува:

Amp (AMP)
Ampleforth (AMPL)
Ankr (ANKR)
ArCoin (ArCoin)
Audius (AUDS)
Barnbridge (BOND)
BitTorrent Token (BTT)
Centrifuge (RAD)
Conflux Network (CFX)
Curve (CRV)
DFI.Money (YFII)
Elrond eGold (EGLD)
JUST (JST)
JUST Stablecoin (USDJ)
Meta (MTA)
MovieBloc (MBL)
mStable (MUSD)
Neo (NEO)
Nervos (CKB)
Nexus Mutual (NXM)
NKN (NKN)
Ontology (ONT)
Paxos Gold (PAXG)
Paxos Standard (PAX)
Reserve (RSV)
Reserve Rights (RSR)
Request Network (REQ)
Skale (SKL)
SUN Token (SUN)
tBTC (TBTC)
Terra (LUNA)
Tron (TRX)
VeChain (VET)
WING (WING)
WINK (WIN)

Coinbase вели дека има за цел да ги поддржи сите средства што ги исполнуваат техничките стандарди на компанијата и ги исполнуваат применливите регулаторни рамки.

Поврзани вести

Огромен чекор на „Морган Стенли“ во насока на биткоинот

Влатко Зорба

Растот на биткоин продолжува – надмина 53.000 долари

Влатко Зорба

Goldman Sachs влегува во пространството на криптовалутите

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!