Таг : Сити мол

Хроника

Обвинение за јавувачот за лажната бомба во „Сити мол“

Влатко Зорба
Вработен во Агенција за обезбедување кој го обезбедувал ТЦ „Сити мол“ денеска заработи обвинение за лажно пријавување дека има бомба во трговскиот центар. Како што...
Хроника

Мерки на претпазливост за лицето осомничено за лажна дојава за бомба во „Сити мол“

Влатко Зорба
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерки на претпазливост за едно лице, осомничено дека сторило...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во Сити мол

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР денеска приведоа две лица во врска со лажната дојава за бомба во трговскиот центар Сити мол...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА Хроника

ГАЛЕРИЈА: Лажна дојава за бомба го евакуираше „Скопје сити мол“

Лажна била дојавата за бомба, поради која денеска неколку часа беше затворен трговскиот центар „Скопје сити мол“. Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека дојавата...
Хроника

Полицијата го пребарува „Сити мол“ по дојавата за бомба

Влатко Зорба
Трговскиот центар „Скопје сити мол“ во населбата Карпош сè уште е евакуиран поради дојава за бомба. Полициски екипи со кучиња трагачи детално ги пребаруваат сите...
МАКЕДОНИЈА

Град Скопје: „Црн петок“ за тревниците кај „Сити мол“, но и за 93 несовесни возачи

Влатко Зорба
Инспекторатот на Град Скопје вчера изрече 93 казни за паркирање на јавни површини и зеленило во најавената акција против уништувањето на блоковското зеленило во населбите...