Таг : Сојуз

Политика

Демократски сојуз: Во изминатите триесет години направени се многу реформи за развој и подобар живот

Граѓанскиот и политичкиот консензус за евроинтеграциските процеси финишираше со одлука на ЕУ за започнување на пристапните преговори.Со одлуката се прави целосен пресврт и започнува фазата...
Политика

Василевска: Ако нѐ принудат на федерализација, треба да размислиме за сојуз со Србија

Влатко Зорба
Членката на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, во интервју за српскиот политичко-православен портал „Стање Ствари“ вели дека му се восхитува на Вучиќ за политиката...