Стандард

Стартапи

КОМПАНИИ

Фонд на Бил Гејтс насочува 1 милијарда долари за чиста енергија

Влатко Зорба
Еве нови докази дека т.н. бум на чистите технологии станува се поголем. Breakthrough Energy Ventures (BEV), фонд за ризичен капитал со чисти технологии, предводен од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!