Таг : светот

СВЕТ

Повеќе од 1,2 милиони луѓе се опоравиле од КОВИД-19 ширум светот

Stefanija Kuzmanovska
Бројот на луѓе во светот кои се опоравуваат од коронавирус (КОВИД-19) надмина 1,2 милиони, пренесува агенцијата Анадолија (АА). Според порталот „Worldometer“, вкупно 1.2.2009 лица со...
МАГАЗИН

НЕМА ДА ПОВЕРУВАТЕ: Ова е моментално најслушаната песна на светот! (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Во последните неколку месеци, светот, затворен во домови, ја следи состојбата со коронавирусот. Ужасните броеви кои растеа од ден на ден, извештаите, приказните за вакцините...
СВЕТ

Во светот 614.000 регистрирани случаи, повеќе од 28.000 луѓе починале од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
До денес, во светот се пријавени над 614,000 случаи на коронавирус, со повеќе од 28.000 смртни случаи. Во Италија, за еден ден починаа 969 луѓе...
СВЕТ

Повеќе од 105.000 заразени со коронавирус во светот

Stefanija Kuzmanovska
Според последните податоци во светот со новиот коронавирус се заразени 105.625 луѓе, а Бугарија и Кипар се единствените земји – членки на ЕУ без регистрирани...
Компании и пазар

Десетте најбогати семејства: Имаат повеќе пари од Германија, Велика Британија и Франција заедно

Stefanija Kuzmanovska
Десетте најбогати семејства имаат шокантен групен приход од неверојатни 3,4 трилиони американски долари, што е еднакво на целиот БДП на Германија, Велика Британија и Франција,...