Таг : тестирање

МАКЕДОНИЈА

Тестирање се врши во пунктовите во поликлиниките „Јане Сандански“, Ченто, Чаир и Идадија

Берта Китинска
Министерството за здравство соопшти дека од денеска е во функција уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката Идадија. Граѓаните на Скопје можат да...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Хајди Клум е негативна на коронавирусот

Менекенката Хајди Клум објави дека се сомнева дека е заразена со коронавирусот. „Чувствував дека имам вирус, ми беше ладно и ми течеше носот. Не се...
Забава МАГАЗИН

Актерот од Живи мртовци за тестирање платил 9.000 долари, а докторите не му дале резултатите

Актерот од популарната серија The Walking Dead, Даниел Њумен, откри дека бил во контакт со личност заразена со коронавирусот и дека веднаш по тоа сознание...
СВЕТ

Блумберг: Конечно, добри вести за тестирање од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Итното одобрување на новото и побрзо тестирање за коронавирус од Рош е позитивна вест, но потребни се повеќе алатки. САД ги добија првите добри вести...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Во Дебар и околината ќе се тестираат околу 80 лица за коронавирусот

Околу осумдесет лица во Дебар и Центар Жупа ќе се тестираат дали се носители на коронавирусот, за детално да се скенира тој регион. Министерот за...
Забава МАГАЗИН

Хајди Клум и сопругот се тестираа на коронавирусот

Познатата манекенка Хајди Клум неодамна на својот Инстаграм профил објави видео во кое изразила загриженост бидејќи се сомнева дека се заразила со коронавирусот. Клум се...