СТАНДАРД life

топ цени

ЕКОНОМИЈА

Поевтинуваат дизелот и бензините

Берта Китинска
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...