СТАНДАРД life

Регулаторна

ЕКОНОМИЈА

Поевтинуваат дизелот и бензините

Берта Китинска
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
КОМПАНИИ

Регулаторна ќе ги соопшти новите цени на горивата

msp-admin
Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стартуваат од полноќ. Според последното решение минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР...