Стандард

Трансакции

КОМПАНИИ

Кошмар на Волстрит: Што ако се воведе данок на финансиска трансакција?

Влатко Зорба
Чичко Сем бара „ковчег злато“ што ќе ја ублажи болката од дефицитот вреден милијарди. Некои веруваат дека Волстрит може да го крие одговорот. Повеќе од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!