Стандард

ценовна војна

АНАЛИЗИ ЕКОНОМИЈА

Започна ценовната војна на Саудиска Арабија и Русија

Stefanija Kuzmanovska
Цените на нафтата на светските пазари потонаа повеќе од 30 отсто, најмногу од 1991 година, бидејќи Саудиска Арабија започна со ценовна војна со Русија, драстично...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!