Таг : тунел

Фудбал

„Роналдињо ми пријде во тунелот и ми го даде дресот – Те молам немој повеќе да ме удараш“

Stefanija Kuzmanovska
Сите знаеме дека Роналдињо беше голем мајстор на фудбалот и незапирлив за многу чувари. Единствениот начин да го запрете беше „поштено да го претепате“ на...
МАГАЗИН

И ФОТО И ВИДЕО НА ДЕНОТ: Министер свечено отвора тунел од својата канцеларија

Stefanija Kuzmanovska
Кнут Арилд Хареид, министер за транспорт при Владата на Норвешка, отвори штотуку завршен голем подморски тунел што го поврзува третиот по големина норвешки град Ставангер...