Стандард

Ултрабрзо полнење

ТЕХНОЛОГИЈА

Кина го забранува ултра-брзото безжично полнење

Влатко Зорба
Кина подготвува регулатива за забрана за пуштање на пазар на ултра-брзи безжични полначи за паметни телефони. Се работи за уреди со моќност поголема од 50...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!