Таг : водолија

МАГАЗИН

Заљубени сте во Водолија? Овие 5 работи треба да ги знаете

Stefanija Kuzmanovska
Конечно го пронајдовте човекот за кој сметате дека е „вистинскиот“, и сè изгледа совршено. Меѓутоа, кога станува збор за Водолија, постојат добри шанси дека има...
МАГАЗИН

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Бикот е решителен, Водолијата со добра волја, а вие?

Stefanija Kuzmanovska
ОВЕН Не го запоставувајте социјалниот живот иако сте во врска, тоа само ќе го подобри вашиот однос со партнерот. Помалку разговарајте за се со саканата...
Забава МАГАЗИН

Петте најнепристојни знаци во хороскопот

Кристина Денесовска
Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ја сакаат одмаздата

Кристина Денесовска
Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку...
Забава МАГАЗИН

Хороскопот открива: Кои жени најлесно ќе ги засакате

Кристина Денесовска
Дали некогаш сте биле маѓепсани од некоја Водолја? Водолијата е најмистериозниот хороскопски знак, а љубовта на жената родена во овој знак е вистинска и единствена....
Забава МАГАЗИН

Вториот месец од годината ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
Февруари ќе биде интересен период, особено поради ретроградниот Меркур. Но, негрижете се, енергијата ќе биде многу попозитивна отколку во јануари. На 9 февруари не очекува...
Забава МАГАЗИН

Што ќе донесе владеењето на Водолијата на секој хороскопски знак?

Елена Даскалова
Почна периодот на владеење на Водолијата, кој ќе трае до 19 февруари. Во овој период секој хороскопски знак ќе дочека помали или поголеми промени во...
Забава МАГАЗИН

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј...
Забава МАГАЗИН

Интересни факти за луѓето родени во јануари

Елена Даскалова
Јануари е месец кој означува почеток на година, на нова ера, општо на новости, месец кој симболизира славење и празници, но и често е студен...
Забава МАГАЗИН

Четири хороскопски знаци кои ги очекува нова љубов во 2020 година

Кристина Денесовска
За некои хороскопски знаци новата година ќе биде полна со можности, а тоа го вклучува и наоѓањето на нов партнер. Овен Овој знак ќе запознае...