Таг : зграда

Хроника

Странец тешко повреден по пад од зграда во изградба во Скопје

Британец е тешко повреден откако вчера паднал од зграда во изградба во Скопје. -Вчера околу 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека од зграда...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: На новиот тревник требаше да се прават луди барокни експерименти

На површина од 5000 квадратни метри и инвестиција од 33 милиони денари е уреден просторот во центарот на Скопје, на потегот од плоштадот кон влезот...
МАКЕДОНИЈА

Коронавирусот ги раскара соседите: Интересна порака од револтиран сосед! (фото)

Берта Китинска
Новите мерки кои се превземаа за да се спречи ширењето на коронавирусот налагаат домашен карантин. На дел од граѓаните кои живеат во станбени згради терасата...
ЕКОНОМИЈА

Градежниот сектор во април стравува дека ќе има проблем со ликвидноста, се бараат превентивни мерки

Берта Китинска
топ вести,  Компаниите од градежниот сектор стравуваат дека веќе во април би имале проблем со ликвидноста и оти за брзо време градежништвото може да биде...
МАКЕДОНИЈА

Одлета стиропорот од фасадата на МЕПСО (фото)

Берта Китинска
Фотографии до нашата редакција стигнаа во кои се гледа како се распаѓа фасадата од задната страна на зградата на МЕПСО. ,,Освен што е криминален, кичерајски,...
СВЕТ

Во Хонг Конг запалена зграда што требаше да биде карантин-зона за заболени од новиот коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Демонстранти во Хонг Конг запалија со Молотови коктели празна зграда што требаше да биде карантин-зона за потенцијални носители на вирусот 2019-nCoV. „Овие акции за уривање...
ЕУ

Фон дер Лејен ќе живее во 25 квадрати во зградата на Европската Комисија

Влатко Зорба
Новоименуваната претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лејен, ќе живее во 25 квадратни метри во зградата на Комисијата, потврдија нејзините портпароли. Информацијата кружеше веќе...