Стандард

градежници

ЕКОНОМИЈА

Пад од 42,7 проценти на извршената работа на домашните градежници во странство

Влатко Зорба
Во периодот јануари‒декември 2020 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 211 913 илјади денари, што е за 31,1 проценти помалку во...
ЕКОНОМИЈА

Државата е подготвена за забрзување на сите постапки за да се реализираат инвестиците на градежниците, вели Бочвраски

Берта Китинска
Градежните компании се подготвени да инвестираат милијарда евра во наредните три години, но од властите, централната и локална, бараат тоа да им се овозможи, да...
ЕКОНОМИЈА

Градежниот сектор во април стравува дека ќе има проблем со ликвидноста, се бараат превентивни мерки

Берта Китинска
топ вести,  Компаниите од градежниот сектор стравуваат дека веќе во април би имале проблем со ликвидноста и оти за брзо време градежништвото може да биде...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!