СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Black Shark 3 5G може да биде првиот телефон со 16 GB RAM меморија

Xiaomi се подготвува да лансира нов Black Shark модел, кој се очекува да го носи името Black Shark 3 5G. Уредот неодамна помина низ процес на сертификација во MIIT, што го потврди неговото постоење.

Покрај тоа што има 5G конекција, овој модел може да биде различен по тоа што ќе биде првиот телефон со 16 GB RAM меморија.

Ова го посочува ликерот @ Sudhanshu1414, и генерално е тешко да се замисли како дури и гејмерите ќе можат да ја користат оваа количина системска меморија.

Од друга страна, ова осигурува дека уредот ќе продолжи да има ажуриран хардвер во текот на следните неколку години.

Во оваа фаза, сè уште не е јасно кога ќе се појави Black Shark 3 5G, а веројатно е дека некој друг производител ќе го надмине Xiaomi со промоција на модел со 16 GB RAM меморија.

Поврзани вести

Switch Pro со премиера во лето?

msp-admin

Viber го слави својот 10-ти роденден и им подари на корисниците нова опција

msp-admin

MATE40 PRO е најеко смартфон на Huawei

msp-admin