СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Хероина од PS игра во Топ 100 на најубавите жени (ВИДЕО)

За прв пат, хероина од видео игра влезе во Топ 100 на најубавите жени, составена од TC Candler. Се работи за Ели од серијалот „The Last of Us“ за конзолата PlayStation, стана јасно од видео на YouTube.

Ели е на 82-то место на списокот, пред, на пример, актерката Натали Емануел („Игра на тронови“) и добитничката на наградата музика Греми – пејачката Аријана Гранде.

TC Candler ги објавува своите рејтинзи за најубавите луѓе од 1990 година. Рангирањето е многу популарно низ целиот свет. Видеото за рејтинг 2020 година, објавено на 27 декември, собра повеќе од 2,8 милиони прегледи на ЈуТјуб.

Првото место меѓу најубавите жени го зазема Јел Шелбија Коен, израелски модел и актерка. Пред тоа, во 2018 година, таа се најде на третото место во најдобрите 100, а во 2019 година беше втора.

TC Candler подготвува рангирање и за најубавите мажи. Во 2020 година, првото место во него го зазеде шведскиот блогер Феликс Челберг, познат под прекарот „PewDiePie“.

Поврзани вести

Android 11 ќе поддржува функција за споделување на батеријата со други паметни телефони

msp-admin

Apple подготвува целосно обновен MacBook Pro

Влатко Зорба

Што ќе се случи со оние кои не ги прифаќаат новите правила на WhatsApp?

Влатко Зорба