СТАНДАРД life
Балкан микс

„Елена е иста како он пред операција“: Еве како изгледал Миле Китиќ како дете (ФОТО)

Пејачката е сликата на нејзиниот татко.

Миле Китиќ ја започна својата кариера кон крајот на седумдесеттите, а во 1982 година го издаде својот прв албум „Моја слатка мала“.

Пејачот се пофали дека досега има снимено повеќе од 300 песни, а од мал сакал да се занимава со музика.

На Инстаграм се појави фотографија од Миле во периодот кога бил момче.

„Миле Китиќ прво одделение“, се вели во објавата, а луѓето подолу напишаа дека ќерката на Миле, исто така пејачка, Елена Китиќ, многу потсетува, а некои ја задеваа дека наводно направила повеќе естетски корекции.

„Елена е иста како он пред операцијата, обликот на очите најмногу“, напишал еден корисник на оваа мрежа, а во другите коментари слично заклучиле. Да потсетиме, Миле Китиќ повеќе од 20 години е во брак со својата колешка Марта Савиќ, која на свет ја донесе ќерката Елена.

Родителите се горди на својата ќерка која не снима народна музика со која најмногу се занимаваат, туку се занимава со треп и помодерни звуци.

Поврзани вести

(ВИДЕО) ТАИРОВИЌ НА МЕТА ПОРАДИ БАКШИШИ: Пејачката во Америка зема пари од публика, а бакнува и долари

Urednik

Ѓоковиќ заработува милиони, а вечера за 16 евра

Urednik

ВЕЧНА ДЕВОЈКА Летно „зелено“ издание на Сања Долежал: Следбениците и велат дека засекогаш ќе остане млада

Urednik