13.8 C
Скопје
23 септември, 2023
СТАНДАРД life
Балкан микс

(ВИДЕО) ТАИРОВИЌ НА МЕТА ПОРАДИ БАКШИШИ: Пејачката во Америка зема пари од публика, а бакнува и долари

Босанската пејачка Теа Таировиќ е позната по тоа што и се „лепат парите“. Пејачката каде и да настапува е опкружена со голема сума на пари, а таа не ја одбива.

Пејачката моментално е во Америка каде има турнеја, а на социјалните мрежи се појави видео на кое пејачката зема бакшиш, бакнува долари и продолжува да ја забавува публиката во ритамот на музиката.

Сепак, иако има огромен број обожаватели, ова не им се допадна на членовите на мрежата „Х“, па ја нападнаа дека претерува, а со оглед на тоа колку популарна стана, не е многу добро и на клупски настапи да зема бакшиши.

„Те молам кажи ми дека ова не е вистина“, „Ги зеде од нечија рака“, „Зошто ова“, беа само дел од коментарите.

Да потсетиме, Теа неодамна на еден свој концерт ги бришеше солзите со банкнота од 100 евра. И тоа наиде на различни коментари, но таа не беше многу потресена од тоа.

Поврзани вести

По 32 години Мерлин ја откри вистината за „Беlград“ на Цецa: Се се случи една вечер во Сент Гален

Urednik

ОД ПОМИРУВАЊЕТО НЕМА НИШТО? Цар крие клучна работа од Александра, ова е вистината за нивната врска

Radmila Tasevska

Марија Шерифовиќ: „Мајка ми повеќе нема да пее“

Radmila Tasevska