СТАНДАРД life
Балкан микс

(ВИДЕО) ТАИРОВИЌ НА МЕТА ПОРАДИ БАКШИШИ: Пејачката во Америка зема пари од публика, а бакнува и долари

Босанската пејачка Теа Таировиќ е позната по тоа што и се „лепат парите“. Пејачката каде и да настапува е опкружена со голема сума на пари, а таа не ја одбива.

Пејачката моментално е во Америка каде има турнеја, а на социјалните мрежи се појави видео на кое пејачката зема бакшиш, бакнува долари и продолжува да ја забавува публиката во ритамот на музиката.

Сепак, иако има огромен број обожаватели, ова не им се допадна на членовите на мрежата „Х“, па ја нападнаа дека претерува, а со оглед на тоа колку популарна стана, не е многу добро и на клупски настапи да зема бакшиши.

„Те молам кажи ми дека ова не е вистина“, „Ги зеде од нечија рака“, „Зошто ова“, беа само дел од коментарите.

Да потсетиме, Теа неодамна на еден свој концерт ги бришеше солзите со банкнота од 100 евра. И тоа наиде на различни коментари, но таа не беше многу потресена од тоа.

Поврзани вести

Се појави снимка од Лепа Брена од бекстејџ во Арена: Вака се подготвувала за настапот на концертот на Пријовиќ (ВИДЕО)

Radmila Tasevska

📸 Раста ужива на Јамајка: Раперот ја однел најдрагата личност на патување, еве како го поминуваат времето

Radmila Tasevska

Марија Шерифовиќ доживеа сериозен проблем поради исхраната: „Ми донесоа инфузија, мислев дека нема да преживеам“

Radmila Tasevska