СТАНДАРД life

бакшиш

Балкан микс

(ВИДЕО) ТАИРОВИЌ НА МЕТА ПОРАДИ БАКШИШИ: Пејачката во Америка зема пари од публика, а бакнува и долари

Urednik
Босанската пејачка Теа Таировиќ е позната по тоа што и се „лепат парите“. Пејачката каде и да настапува е опкружена со голема сума на пари,...
Балкан микс

(ВИДЕО) 2.000 евра за две песни – „кралицата на бакшишот“ повторно руши рекорди

Urednik
Пејачката Теа Таировиќ со причина ја носи титулата „кралица на бакшишот“, бидејќи ги руши сите рекорди во брзината на добивање купчиња пари за неколку секунди....