Стандард
ЕКОНОМИЈА

Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира новооснованите компании од Ин Група

Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира новооснованите компании од Ин Група, која е дел од Оперативниот план за вработување.

На презентацијата, како што соопштуваат од ФИТР, ќе се обратат министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска и Нарине Сахакиан, постојана претставничка на Програмата за развој на Обединети Нации, како и дел од лицата кои добија поддршка за основање на компании со иновативен потенцијал.

Поврзани вести

Поскапа и од Инстаграм: Апликација за пораки купена за 27,7 милијарди долари (ВИДЕО)

Никола Поповски

Ангеловска од Самитот на ЕБОР: Развој на платформа за размена на добри искуства, политики и проекти меѓу земјите

Берта Китинска

Деспотовски: Доставени рекорден број инвестициски планови, ќе се бара модел за поддршка и на големите бизниси