Стандард
ЕКОНОМИЈА

„Групер“ прослави 10 години од постоење

Најпознатиот е-трговец во земјава, „Групер“ прослави 10 години од своето постоење.

„10 години тимска работа, предизвици, солуции, ups and downs, емоции, пасија, е-трговија, ролеркостер… “, сподели на својот Фејсбук профил екс министерката за финансии и сопственичка Нина Ангеловска.

Grouper.mk, кој за прв пат се појави на 21 Јануари 2011 година, е првиот веб сервис за групно онлајн купување во Македонија и воедно e лидер на пазарот на групно купување, земајќи го во предвид бројот на трансакции и продадени купони.

Поврзани вести

Близу 200 илјади работници се корисници на мерката за субвенционирање придонеси за раст на плата

Берта Китинска

Заев и Хоџа се сретнаа со претставници на тутунопроизводителите

Влатко Зорба

Во декември лани издадени 286 одобренија за градба

Stefanija Kuzmanovska
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!