Стандард
ЕКОНОМИЈА

Лукаревска најави казни, но и кривична одговорност за компаниите кои ја злоупотребија државната помош

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата парите да се даваат директно на работниците.

Лукаревска не можеше да потврди дали останува прв даночник или пак пратеник, вели тоа ќе го реши мандатарот односно премиерот.

Поврзани вести

Штедачите од Еуростандард ќе бараат правда пред Уставен за уставноста на член од Законот за банки

Достапни 34 дестинации: Виз Ер ги обнови рутите од и до С.Македонија

Шектукоска: Постои реална опасност за обичните клиенти да ги заменат спортските обложувалници со виртуелни игри во казино