Стандард
ЕКОНОМИЈА

Oд утре стартува директната авиолинија Скопје – Москва

Од утре стартува директната авиолинија Скопје – Москва, а првиот лет на руската авиокомпанија „Нордвинд“ од Москва во Скопје треба да пристигне утре попладне во 17 часот и 10 минути, најави ТАВ Македонија.

Отворањето на новата авиолинија официјално ќе го одбележат министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, амбасадорот на Руската федерација, Сергеј Баздникин и генералниот директор на ТАВ Македонија, Метин Батак кои ќе го дочекаат првиот лет од Москва на Меѓународниот аеродром Скопје

Поврзани вести

Најавуваат протест: Корона-кризата зема замав, засегнати 5.000 туристичките работници

Колемишевски: Зелената економија и поддршката на жените претприемачи е она кон кое треба да се стремиме во иднина

Ќе се продолжи ли рокот за исплата на 6000 денари ?

Берта Китинска