Стандард
ЕКОНОМИЈА

„УНИБанка“ ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

„УНИБанка“ АД Скопје денес, 22 јануари 2021 година ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници со ISIN MKBLBA200011 и шифра UNIPO.

Пресметката на камата е извршена по фиксна каматна стапка од 9% на годишно ниво.

Поврзани вести

ЕБОР со поддршка за малите и средни претпријатија во С.Македонија

Влатко Зорба

Ангеловска во Париз на состанок на БЕПС

Никола Поповски

Се замрзнуваат цените на основните продукти

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!