Стандард
ЕКОНОМИЈА

„Визер” воведува авиолинија Скопје – Салцбург

Унгарскиот нискобуџетен авиопревозник „Визер” соопшти дека од 3 јули ќе воведе авионска линија од Скопје кон Салцбург и обратно.

„Визер” информира дека авионите на оваа линија ќе сообраќаат двапати неделно.

Како што објавии СЕЕ Њуз, Ова авиокомпанија го поврзува Скопје со Белгија, Велика Британија, Германија, Данска, Италија, Кипар, Малта, Норвешка, Словачка, Унгарија, Финска, Франција, Холандија, Шведска и Шпанија.

Поврзани вести

Бабовски: Со мерката „Млад земјоделец“ склучивме 526 договори за инвестиции и отворање на нови работни места

Платежни картички за самохраните родители, пензионерите и помош за компаниите, најавува Битиќи

Берта Китинска

Ковачевски: Ликвидноста на Буџетот е добра, ќе бидат исплатени сите обврски кон корисниците

Берта Китинска
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!