Стандард
ЕКОНОМИЈА

Заев: До 15 септември ќе имаме комплетна анализа за реализација на четвртиот пакет мерки

Поминати се доста субјекти до 15 септември ќе имаме комплетна анализа во владата во однос на четвртиот пакет на мерки,  најави денеска премиерот Зоран Заев пред средба со претставници на лозарите во Кавадарци.

-До 15 септември ќе имаме комплетна анализа, поминавме многу субјекти и ќе се виде конечниот сублимат со дизајнирањето на новиот пакет.Следува работа со министрите од економските ресори.Овој пакет мерки ќе биде помош во економијата и ќе  биде мотивација за зајакнување на потрошувачката како и враќање на работниците на работните места со новиот сет мерки, изјави Заев.

Поврзани вести

Заев: Вкупниот приход од царини, ДДВ, акцизи и други надоместоци е повисок за 4,8% во однос на планираното

Влатко Зорба

Се зголемува финансиската поддршка за занаетчиите

Берта Китинска

Прометот на берза неделава скокна за над 287 отсто

Stefanija Kuzmanovska
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!