СТАНДАРД life
Храна

Палачинки со боровинки

Состојки:

3 јајца

1/2 чаша брашно

1 лажиче прашок за печиво

1/2 чаша фета сирење, може да го замените со јогурт или урда

1 лажица мед

100 г боровинки

Подготовка:

Изматете ги јајцата во сад. Потоа додадете го кон нив брашното, прашокот за печиво, сирењето / јогуртот и медот. Измешајте добро и конечно додадете ги плодовите. Повторно промешајте, но внимателно, за да останат боровинките цели.

Потоа запржете ги палачинките во тава со нелеплив слој. Овој рецепт може да го пробате и со други плодови како банана, јагоди, цреши.

Поврзани вести

Три чекори до најздравиот оброк во светот: Наједноставниот рецепт за медитеранска исхрана

Radmila Tasevska

Традиционален рецепт за мексиканско бурито

Urednik

Појадок кој сам се прави: Пржени лепчиња од рерна за совршен почеток на денот

Urednik