Стандард
КОМПАНИИ

Електричниот седан BMW i4 е зачудувачки (ВИДЕО)

BMW откри детали за својот последен електричен автомобил, кој требаше да биде претставен на Саемот за автомобили во Женева, но беше откажан заради епидемијата на новиот коронавирус. Засега, ова е концептуален Gran Coupe модел, но германската компанија потврди дека има намера да лансира сериски автомобил базиран на него следната година.

Автомобилот нуди динамичен дизајн, а агресивниот фронт има нова верзија на решетката, специфична за компанијата. BMW, исто така, укажува на различните промени што помагаат во подобрувањето на аеродинамиката и треба да доведат до зголемена километража. Специфични за моделот се тркалата, кои исто така се дизајнирани да ја намалат отпорноста.

Во однос на погонот, корисниците можат да очекуваат опсег од 600 км (WLTP), моќност до 530 КС, забрзување од 0 – 100 км на час за околу 4 секунди и максимална брзина од над 200 км на час.

Поврзани вести

ОКТА со донација на лаптопи и заштитни маски ќе го поддржи образовниот процес во Општина Илинден

msp-admin

Huawei ја претставува услугата „Врата до врата“ за секој модел и секој клиент низ цела С. Македонија

msp-admin

„Фиат Крајслер“ и „Пежо“ решија да не плаќаат дивиденди за 2019 година

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!