Стандард
КОМПАНИИ

„Епл“ сака вработените да се вратат во канцелариите до септември

„Епл“ сака вработените да се вратат во своите канцеларии до септември, според меморандумот испратен до вработените претходно оваа недела.

Работниците ќе мора да се вратат на своите работни места најмалку три дена во неделата, напиша извршниот директор Тим Кук.

На некои членови на персоналот ќе им се даде можност да работат на далечина во текот на преостанатите два дена.

Екипите што треба да се видат лично ќе се вратат на работа на четири или пет дена, пренесува „Фена“, повикувајќи се на Би-Би-Си.

„Епл“ исто така им соопшти на вработените дека ќе можат да аплицираат за шанса да работат на далечина две недели годишно.

Меѓутоа, менаџерите ќе треба да ги одобрат барањата за работа на далечина.

Поврзани вести

Јутјуб брише снимки во кои се тврди наводна изборна кражба во САД

msp-admin

Во периодот од 2000 до 2017 година по основ туризам се загубени околу 3 милијарди долари

msp-admin

Луѓе кои треба да ги држите подалеку од бизнисот

msp-admin