Стандард
КОМПАНИИ

Еуростандард банка трајно исклучена од берза

Одборот на директори на Македонска берза донесе Одлука за трајно исклучување од членство во берзата на членката Еуростандард банка АД Скопје.

Одлуката е согласно Решението број УП1 08-63 од 13.08.2020 година на Комисијата за хартии од вредност, со кое трајно се одзема дозволата за работа на членката Еуростандард банка АД Скопје.

Одлуката за трајно исклучување од членство во Берзата на членката Еуростандард банка АД Скопје се применува од 13.08.2020 година.

Поврзани вести

Турските серии како голема поддршка на туризмот

msp-admin

Доларот изгуби скоро 7% минатата година, еврото зајакна за повеќе од 9 отсто

Влатко Зорба

За 73,7 милиони евра зголемени девизните резерви во септември

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!