СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Луфтханза ги обновува летовите до 20 дестинации

Германската авиокомпанија Луфтханза ќе обнови летови до 20 дестинации од средината на јуни, вклучувајќи и некои добро познати одморалишта, соопшти портпаролката на компанијата.

„Летните дестинации“ ги вклучуваат Мајорка, Крит, Родос, Венеција, Фаро, Ибица и Малага. Сите авиони ќе полетуваат од Франкфурт.

Дополнителните дестинации ќе бидат објавени на крајот на следната недела.

Луфтханза претходно одлучи да ги обнови летовите кон Лос Анџелес, Торонто и Мумбаи од јуни.

Поврзани вести

Автономни автомобили на улиците на Британија уште оваа година

Влатко Зорба

„Голдман Сакс“ им дал рок на вработените до кога мора да ги известат дали биле вакцинирани

Stefanija Kuzmanovska

Германскиот производител на камиони МАН најавува отпуштање на 9.500 луѓе

msp-admin